• Szkolny Tydzień Życzliwości

          • SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI - epilog.

            Wyjątkowe pięć dni mamy już za sobą. Wyjątkowe, bo celebrowaliśmy bycie ze sobą,a nie obok siebie, intensywnie dzieliliśmy się słowami, które dają moc i weszliśmy w rolę "cichych przyjaciół" dla wylosowanej osoby z klasy. Po tak spędzonym czasie, czujemy, że zrobiliśmy solidny krok do przodu, w stawaniu się dobrymi, pełnymi życzliwości ludzi. Na finał przedsięwzięcia rozstrzygnęliśmy konkurs na najlepsze klasowe zdjęcie pt "Spoko ekipa".Zwyciężyły tu ex aequo fotografie: klasy 7, 8 oraz oddziału przedszkolnego,grupy B. Wyłoniliśmy także uczniów, którzy otrzymali za pośrednictwem "Szkolnej Poczty Dobrych Wiadomości", najwięcej miłych liścików. Wierząc w prawidłowość, że dobro podarowane światu,wraca do nas ze zdwojoną siłą, nagrodziliśmy dwie osoby, do których powróciło ono w postaci całego naręcza miłych wiadomości, podziękowań, słów wdzięczności itd. Spośród uczniów klas 1-3 tą wyjątkową osobą okazała się być Amelia Szczygielska, a wśród klas 4-8, jej starsza siostra- Lena Szczygielska.Tym samym przekonaliśmy się, że dobro dziedziczy się w genach. 

            To był wyjątkowy czas.Niech to, co nam dał, zostanie z nami, jak najdłużej ❤️❤️❤️

          • Kiermasz Świąteczny

          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY tuż, tuż...a właściwie dwa... pierwszy 11 grudnia, przy kościele św.Jadwigi w Walimiu, a dzień później w naszej szkole. Przygotowania już trwają. Nie chcemy się chwalić,ale szykujemy cacka😉🌲⛄❄️🎄

          • Finał Wojewódzki w Badmintonie

          • Tradycją już się stało, że utalentowane uczennice naszej szkoły; Zuzanna Figlak, Oliwia Bucholc oraz Natalia Zadora grając pod opieką p. Bożeny Krakowiak awansowały do finału wojewódzkiego w Badmintonie. Przechodząc przez kolejne etapy eliminacji nie przegrały żadnego meczu. Na pięknej hali Hasta La Vista w stolicy Dolnego Śląska wygrały wszystkie pojedynki w swojej grupie, awansując do ścisłej ósemki. Następnie pokonały rywalki ze Złotego Stoku zapewniając sobie miejsce w pierwszej czwórce. W meczu o wejście do finału przegrały z bardzo silną reprezentacją Wrocławia i pozostała im walka o trzecie miejsce. Mecz z Górą był bardzo wyrównany i zacięty. Ostatecznie dziewczynki zdobywając IV miejsce na Dolnym Śląsku były dumne z reprezentowania naszej szkoły w tak ważnym wydarzeniu sportowym.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          •  "Z koła głowa, z koła brzuszek,

            Dwa kółeczka to para uszek,

            Cztery koła - cztery łapy,

            Misiu może być kudłaty."

             

            25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zerówce oraz warsztaty lepienia z gliny.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Miękki, puchaty i taki z łatką. 

            25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – PLUSZOWY MIŚ🐻🐼🐨

          • Tydzień Życzliwości

          • "TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI" akt 2.

            Po obchodach Światowego Dnia Uśmiechu i sesji zdjęciowej w fotobudce, uruchomiliśmy "Pocztę Dobrych Wiadomości", za pomocą której przekazaliśmy sobie pozytywne słowa, dające moc. Wśród nich znalazły się wypowiedzi typu: "super, że jesteś", "dasz radę", "dobrze, że cię mam", "jesteś super" itd. Jutro rozstrzygniemy konkurs na najlepsze klasowe zdjęcie pt.: "Spoko ekipa" oraz dowiemy się, kto wysłał w świat najwięcej życzliwości i w zamian otrzymał najwięcej dowodów sympatii, w postaci liścików z miłymi słowami. 

            Wkrótce o wszystkim poinformujemy 😉😎

          • MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ Katar '2022.

          • Pierwszy mecz naszej reprezentacji przypadł na szkolny Tydzień Życzliwości. Ubrani w barwy narodowe, życzliwie zaklinamy rzeczywistość, aby dziś wieczorem Polska pokonała Meksyk. 

            Do boju Polsko!⚽🥅⚽

          • SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI - akt l. 

          • Po pierwszych dwóch dniach tego wyjątkowego tygodnia w naszej szkole, w każdej klasie uczniowie wylosowali nazwiska rówieśników,dla których będą "cichymi przyjaciółmi" w ciągu najbliższych pięciu dni. Oznacza to subtelną pomoc i uważność na potrzeby wylosowanej osoby. W piątek odkryjemy tajemnicę, kto był czyim Aniołem Stróżem. Każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły, w poniedziałkowy Dzień Uśmiechu został odznaczony symboliczną radosną emotką oraz mógł skosztować łakoci w szkolnej kawiarence. We wtorek staliśmy się solidarną biało- czerwoną drużyną życzliwych kibiców, a to z powodu pierwszego meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej, podczas Mundialu - Katar '2022. Mamy już gotową fotobudkę, w której będą powstawać koleżeńskie zdjęcia oraz wykańczamy pocztę "dobrych wiadomości", za pomocą której będziemy obdarowywać innych słowami, które dają moc....ale pstt, o tym niebawem 😉❤️🤗🥰😍

          • "POSTAW NA RODZINĘ"

          • "POSTAW NA RODZINĘ" to kampania realizowana w PSP im.Janusza Korczaka w Jugowicach, podczas zajęć wychowawczych, rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne oraz lekcji wychowania do życia w rodzinie. Jej głównym celem jest uświadomienie uczniom wartości rodziny, jej funkcji i znaczenia dla prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Wśród zrealizowanych treści znalazły się te, związane z rodzajami rodzin ( nuklearna,wielopokoleniowa, zastępcza itd.), rolami społecznymi, pełnionymi przez poszczególnych jej członków( czego możemy nauczyć się od mamy, taty, babci itd) oraz rodzinnymi tradycjami, zwyczajami, sposobami spędzania wolnego czasu. Uczniowie w zabawie symulacyjnej urządzali urodziny, projektowali rodzinne domy marzeń oraz tworzyli drzewa genealogiczne. Zgłębili temat fenomenu dziedziczenia genetycznego oraz odkryli tajemnice, kim są krewni" po mieczu", a kim " krewni po kądzieli". W grudniu kampania obejmiemy także rodziców, ponieważ mamy wtedy zaplanowane spotkania klasowe.

            Rodzina to siła- to główny wniosek, wypływający z podejmowanych działań, w ramach wspomnianej kampanii i tą myślą chcemy się dzielić ze światem.

          • „Kierunek – Bezpieczeństwo”

          • W listopadzie klasa V wzięła udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej (makiety) przedstawiającej Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi. Czekamy na wyniki konkursu.

          • „ Akademia Bezpiecznego Puchatka”

          • Drugoklasiści wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem było pokazanie, jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności - na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami. Materiał edukacyjny, na którym zostały przeprowadzone zajęcia, został opracowany przez metodyków i psychologów. Dzięki temu dziecko w jasny i prosty sposób rozpoznaje zagrożenie i potrafi w odpowiedni sposób zareagować na niebezpieczeństwo. Po zrealizowaniu zajęć, każdy uczeń sprawdził swoją wiedzę, wypełniając test online, wynik okazał się bardzo dobry. Otrzymaliśmy jako szkoła Certyfikat, który jest dowodem na to, że potrafimy odpowiednio zachować się w sytuacjach niebezpiecznych oraz skorzystać z odpowiednich form pomocy.
             

          • Wycieczka do Warszawy

          • W ramach realizacji programu edukacyjnego „Edukacja przez inspiracje” uczniowie szkół naszej gminy
            pod opieką p. Barbary Nagumowicz i p. Sylwii Jurczwskiej-Fuksy, wspólnie z koleżankami i kolegami
            z Głuszycy i Boguszowa-Gorc w dniach 18-19 listopada 2022r. wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.
            Program wycieczki obejmował wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzanie Muzeum
            Powstania Warszawskiego, przejazd metrem oraz nocny spacer po Warszawie z uwzględnieniem jej
            najważniejszych miejsc i zabytków, m.in. Getto Warszawskie, Plac Zamkowy, Grób Nieznanego
            Żołnierza, Park Saski oraz siedzibę Prezydenta Rzeczypospolitej Polski.
            Uczniowie mieli również możliwość wejścia do stacji telewizyjnej TVN, gdzie p. Arleta Zalewska –
            reporterka TVN24 odsłoniła kulisy swojej codziennej pracy, a przy okazji sprawdziła predyspozycje
            dziennikarskie naszych uczniów, zlecając im przygotowanie krótkiej relacji z meczu piłkarskiego.
            W roli redaktora naczelnego sprawdziła się Gabrysia Ślazińska, która wspaniale zorganizowała pracę
            całej grupy, przydzieliła role i nadzorowała pracę całego zespołu. Było dużo zabawy, emocji i wrażeń.
            Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tej wyprawie do stolicy,
            a p. Łukaszowi Kazkowi za interesujące i rzeczowe opowieści o Warszawie i jej historii.
            To był wspaniale spędzony czas, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci.
            Poniżej dołączamy relację naszych uczniów.
            W dniach 18.11.–19.11.2022r. wybraliśmy się na wycieczkę do stolicy. Poranek nie był łatwy,
            ponieważ musieliśmy wstać o 3.00. Po sześciogodzinnej podróży pociągiem dotarliśmy na miejsce
            i wtedy okazało się, że było warto. Najpierw zobaczyliśmy Pałac Kultury. Wjechaliśmy na samą górę
            i widok Warszawy z wysokości był nagrodą za długie czekanie w kolejce do windy.
            Następnie udaliśmy się metrem do Muzeum Powstania Warszawskiego. Interaktywne i ważne dla
            polskiej kultury muzeum jest miejscem, które każdy Polak powinien zwiedzić chociaż raz w życiu.
            Wiele ciekawych informacji, multimedialne atrakcje oraz świetnie ukazana codzienność życia
            powstańców to jedne z wielu zalet tego pięknego miejsca.
            Po tej ciekawej lekcji historii przyjechaliśmy do hotelu, po drodze zahaczając o pizzerię, w której
            zamówione dania dostarczył robot-kelner.
            Najedzeni, rozpakowani i wypoczęci rozpoczęliśmy nocne zwiedzanie stolicy. Zobaczyliśmy Grób
            Nieznanego Żołnierza, Getto Warszawskie, Plac Zamkowy. To ważne miejsca dla polskiej kultury
            i historii. Nauczyły one nas szacunku do Ojczyzny i tych, którzy zginęli w jej obronie.
            Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do stacji telewizyjnej TVN. Spotkaliśmy reporterów,
            techników, montażystów, prezenterów telewizyjnych i cały sztab ludzi odpowiedzialnych za ciągły
            dostęp do informacji. Praca w telewizji z pewnością zaciekawiła wielu z nas i pomogła zrozumieć
            proces przygotowywania programów informacyjnych.
            Ogromnie chcemy podziękować organizatorom wycieczki i panu Łukaszowi Kazkowi za bardzo
            ciekawie spędzony czas. Wynieśliśmy z tej wyprawy bardzo cenną lekcję szacunku do historii,
            współpracy w grupie, pracy reporterskiej, ale również świetnie bawiliśmy się.

            Bardzo dziękujemy – uczniowie szkól Gminy Walim.

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • W naszej szkole 21 listopada rozpoczyna Tydzień Życzliwości! Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa! Jak mówi znane polskie przysłowie: "Uprzejmość i uśmiech nic nie kosztują, a wiele skutkują." 

          • Dzień Myszki Miki w przedszkolu

          • Dnia 18 listopada 1928 r., w domu Walta Disneya, w Kansas City na jego biurko wskoczyła mała mysz. Animator polubił ją i doszedł do wniosku, że mogłaby zostać bohaterem jego kreskówek.

            I właśnie świat 18 listopada celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day. 

                     Nasze przedszkolaki z grupy Sówek, postanowiły również dołączyć do tego świętowania. Na początek dzieci przystroiły swe głowy w opaski z uszkami Myszki Miki oraz złożyły jej życzenia i zaśpiewały gromkie „STO LAT”. Zabawom nie było końca, dzieci były poszukiwaczami rzeczy należących do Myszki Miki i Minie, bawiły się w „Myszka Miki gra w guziki”, rozwiązywały zagadki, układały tematyczne puzzle, prezentowały swoje ubrania z motywami Myszki Miki oraz kolorowały jej podobiznę. Na koniec obejrzały  kreskówkę z Myszką Miki w kolorze czarno - białym.

                     Dzień z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych milusińskich.

          • Świetlica szkolna

          • Zajęcia świetlicowe to czas, kiedy możemy pograć, pobawić się, a także poukładać sylabowe domino. Wcale nie trzeba się nudzić 😉

          • Nasza Pasja Naszą Siłą

          • "NASZA PASJA, NASZĄ SIŁĄ” to cykl krótkich artykułów o inspirujących nauczycielach z naszej szkoły, którzy nieustannie rozwijają swoje talenty i czerpią ze swojego potencjału, rozpalając tym samym ogień pasji, który oświetla drogę nie tylko im, ale również ich uczniom. Wszak najlepiej zaraża się swoim zamiłowaniem 😉.

            A w środku naszej szkolnej sagi-trzon, filar, fundament, Leonardo da Vinci w spódnicy (choć zdecydowanie częściej nosi spodnie😉), kobieta zawstydzająca swą wszechstronnością i ilością talentów na centymetr kwadratowy ciała, człowiek- orkiestra: ALICJA BEKAS! Prawdopodobnie najbardziej charyzmatyczny nauczyciel, katecheta, człowiek po prostu. Na lekcjach, które prowadzi, w absolutnej ciszy i skupieniu uczniowie spijają słowa z jej ust, bo jak opowiada to całą sobą, przykuwając 100% uwagi, nawet najmłodszych słuchaczy. Namaluje, narysuje, wyplecie, skonstruuje, ulepi, wyhaftuje, upiecze, ugotuje...i można by tych czasowników mnożyć bez limitu, bo naprawdę nie ma takiej rzeczy, której by nie umiała zrobić. A nawet jeśli chwilowo nie potrafi, to i tak za chwilę, w mig się nauczy. Jej atrybutem jest gitara i głos jak dzwon. Nie jesteśmy nawet w stanie zliczyć, ilu uczniów nauczyła grać na tym instrumencie i u ilu odkryła wokalne zdolności. Jej moc polega na tym, że natychmiast zaraża młodych ludków działaniem. W związku z tym całe zastępy uczniów śpiewają, grają, malują, dekorują, zdobią itd., a świetlica szkolna, która także jest pod skrzydłem p.Ali, przypomina artystyczny warsztat. Najzabawniejsze jest to, iż bohaterka naszego odcinka uważa, że to wszystko, to NIC takiego?!" Po prostu coś tam sobie dziergam, coś tam sobie gram". Skromność p.Ali ( zwanej także przez wielu p.Lalą😉) oraz niezwykłe poczucie humoru i kosmiczna energia to cechy, które najbardziej nas ujmują.Do tego jest niezwykle życzliwą i pomocną koleżanką z zakładu pracy, z którą współpraca jest czystą przyjemnością i wspaniała przygodą. 

            W myśl zasady: "z kim przystajesz, takim się stajesz", mając p.Alicję na pokładzie, jesteśmy spokojni o przyszłość naszych uczniów i nas samych. Niech nas inspiruje i oczarowuje jeszcze długie lata, najlepiej do końca świata! ❤️🖌️🎨🖼️🎸🍰🥘🙏

          • Warsztaty

          • WARSZTATY RĘKODZIELNICZE z panią Magdą Skrzypiec i Alicją Bekas. Jesteśmy gotowi na pierwszy świąteczny jarmark przykościelny, który odbędzie się 11 grudnia( niedziela) przy kościele św. Jadwigi w Walimiu. Właśnie tam będzie można nabyć wytwory zdolnych, dziecięcych rąk. Choinki,ozbóbki i inne cudeńka powstają już, aby każdy miał szansę wejść w posiadanie tych dziełek sztuki. Dziękujemy pani Magdalenie za poświęcony czas, materiały, a przede wszystkim za inspirację.

            Coraz bliżej święta 🌲⛄❄️

      • Wolontariusze i Szlachetna Paczka

      • Szkolni wolontariusze po raz kolejny włączyli się do akcji “Szlachetna Paczka”. Tym razem zaangażowali się w obdarowanie samotnej pani Oli ze Świdnicy, która głównie potrzebowała żywności i środków chemicznych. Udało się wspólnie przygotować piętnaście paczek z prezentami.
         Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i niedzielę( 7-8 grudnia) ponownie zapukali do tysięcy domów w całej Polsce, by przekazać dedykowaną pomoc najbardziej potrzebującym i wnieść w ich życie nadzieję na zmianę.Tym samym po raz kolejny zdarzył się weekend prawdziwych cudów. W tym roku Paczka dzięki szlachetnym sercom darczyńców pomogła 14 562 rodzinom z najdalszych zakątków kraju. Łączna wartość przekazanej pomocy przekroczyła 45 mln zł, dokładnie wyniosła 45 860 684. Podczas weekendu cudów sercem Szlachetnej Paczki były magazyny zlokalizowane w 633 rejonach na terenie całego kraju. To tam darczyńcy dostarczali kompletowane od tygodni paczki, które następnie przez ręce ponad 10 tys. wolontariuszy trafiały do konkretnych rodzin włączonych do programu. Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki połączyła ponad pół miliona osób wspierających ideę niesienia mądrej pomocy tym, którym zabrakło szczęścia. 
        Wręczenie paczki to taki moment, któremu zawsze towarzyszą łzy wzruszenia i radości. Dzieje się tak, ponieważ  rodziny, którym pomagamy nie proszą o pomoc i wydaje im się, że tej pomocy nie dostaną. 
        Przygotowana przez szkolnych wolontariuszy paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy.
        M. Lubińska
    •  

       

       

        • Doraztwo zawodowe w praktyce

        • Dnia 24 stycznia 2020r. uczniowie klas 8 z Gminy Walim, dzięki wielkiej życzliwości Pana Łukasza Kazka - radnego powiatu wałbrzyskiego, uczestniczyli w wycieczce do fabryki NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o . Podczas pobytu w zakładzie znajdującym się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uczniowie obejrzeli interesującą prezentację, dotyczącą  historii zakładu oraz procesów produkcji podzespołów mechanicznych wytwarzanych w fabryce. Druga część spotkania odbyła w hali produkcyjnej, gdzie młodzież miała okazje przyjrzeć się bliska całej linii produkcyjnej. Interesującą częścią wycieczki było spotkanie z pracownikiem BHP, który z zaangażowaniem przedstawił zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązujące w odwiedzanej firmie.
              Wycieczka była wartościowym przedsięwzięciem.  Dostarczyła wiedzy  na temat kilku zwodów: inżynier jakości, specjalista do spraw IT, monter elektromechanik, pracownik magazynu. Z pewnością rozbudziła ciekawość poznawczą wielu uczniów i być może zainspirowała niektórych z nich do zaplanowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Zajęcia edukacyjne realizowane podczas spotkań z przedstawicielami zawodów, w miejscu  ich pracy mają głęboki sens, oddziałują na sferę motywacyjną młodych ludzi i powinny stać się stałą praktyką efektywnego doradztwa zawodowego.
           
          M. Śliwińska
        • SZKOLNE JASEŁKA

        • W miniony piątek dzięki młodym aktorom z kl.III znów znaleźliśmy się w klimacie Bożonarodzeniowym. Wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego, które mieliśmy przyjemność obejrzeć w naszej szkole. Mile zaskoczyły wszystkich widzów reżyserskie rozwiązania w postaci wjazdu Maryi na osiołku stworzonym z konika na biegunach, osadzonego na stelażu wózka z dyszlem oraz scenograficzne perełki jak grota stworzona z gniecionego szarego papieru. Do tego piękne kostiumy i zaangażowanie aktorów. Z takiego połączenia musiało powstać coś wspaniałego.

          Bardzo dziękujemy klasie III oraz nauczycielkom p.Sylwii Kocińskiej i p.Magdalenie Korólczyk za przygotowanie przedstawienia, a w przypadku p.Magdy dodatkowo za podzielenie się talentem w postaci brawurowej gry na harmonijce ustnej.

          A.Jaśkiewicz

      • Dzień Banana w przedszkolu

        W dniu 04.02.2020r. w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach odbył się dzień poświęcony…… bananom. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola, ubrane w coś żółtego. Najpierw wszyscy przywitali się wykonując piosenkę: ”Bananowy song”. Potem wysłuchały krótką bajkę o witaminach, układały kształt banana z żółtej nitki,  wyszukiwały bananów wśród innych owoców oraz  przeliczały bananowe zbiory. Po wysiłku intelektualnym uzupełniły energię pijąc sok bananowy przez słomkę. Po krótkim wytchnieniu przedszkolaki wzięły udział w  konkurencjach sprawnościowych: „Podaj banana”, „Banan parzy”, „Spacer z bananem na tacy”. Następnie rozegrano konkurs na najszybsze układanie puzzli bananowych z pociętych elementów, a uwieńczeniem dnia było wykonanie pracy plastycznej, w której dzieci wypełniały kontur banana paluszkowymi stempelkami.  Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, w kolorze słońca!